Ultimele lucrări în ajun de 1 septembrie
Au rămas ore numărate pînă ce liniștea relativă care a dominat pe parcursul verii la Școala de Arte va fi spartă de sunetele produse ale instrumentelor muzicale și de vocile răsunătoare ale celor peste o sută de elevi care studiază în această instituție.
Ca aspectul exterior să corespundă cerințelor actuale, lucrările de pregătire s-au finisat odată cu vopsirea gardului din jurul școlii, unde au lucrat profesorii susținuți de unii elevi din clasele superioare.
Pentru a asigura protecția și securitatea elevilor, la poarta școlii, pentru prima dată a fost instalat ”marcajul pietonal”, de către o echipă în frunte cu primarul satului , dl. Valeriu Berzan.
În pragul noului an de studii profesorii Școlii de Arte sînt în așteptarea elevilor pentru a continua cu puteri noi, excursia în lumea fantastică a artelor.
Directorul Școlii de Arte
Ion Berzan
Comentarii